Denne annonce er inaktiv.
Søg på lignende virksomheder

Få besked hvis annoncen bliver aktiv

Opret en søgeagent og få en e-mail, når en relevant virksomhed kommer til salg

Rabatkortvirksomhed

Ansatte
Under 5
Flytbarhed
Ikke oplyst
Region
Hele landet
Gem annonce

Rabatkortordning med ca. 1000 fysiske butikker og 150 netbutikker som giver mellem 5-50 % rabat til medlemmerne, sælges. Et rigtigt godt koncept som sælges udelukkende pga. tidsmangel. Er du en god marketingmand/-dame, kan du skabe overskud fra dag ét. Der følger udover hjemmeside og al goodwill også en del aktiver med. Blandt andet kortprinter, en masse kort samt salgsstande.

Det har været MEGET omkostningsfuldt at få tilknyttet de ca. 1000 butikker. Man har her en vare som kan sælges i uanede mængder, nemlig kortet som giver adgang til rabatten i de tilknyttede butikker. Derudover har websiden ca. 2000 unikke besøgende om måneden.

Konceptet blev i sin tid overtaget som et hyggeprojekt mellem mig og mine brødre. Men da vi alle har travlt med vores andre virksomheder, har vi desværre ikke tiden til dette koncept mere. Da vi afhænder det udelukkende fordi vi synes det er synd hvis konceptet skulle stoppe eller stå stille, er vi også interresseret i bytte med bil, mc, båd eller andet af værdi. Men kun hvis vi mener det er den rette der overtager konceptet, og som kan drive det videre med succes.

Netop nedsat til meget fordelagtig pris.

Brug for rådgivning omkring køb eller salg af virksomhed?
Få hjælp af en virksomhedsmægler

Ekstra information

Visninger:
2364

Sælger kontaktet:
27

Følger annoncen:
0

Annonce id-nummer:
5789

Årsag til salg:
Ikke oplyst

Annonce oprettet den:
11-11-2008
Udbudspris 150.000 DKK