Denne virksomhed er ikke længere til salg. Søg på lignende virksomheder

Opret en søgeagent og få en e-mail, når en relevant virksomhed kommer til salg

Webshop med salg af brugskunst, billeder m.m. (b2c)

Ansatte
Under 5
Flytbarhed
Ikke oplyst
Region
Hele landet
Gem annonce

Spændende webshop med handel af nye og brugte varer inden for møbler, brugskunst, billeder, porcelæn m.m., udbydes nu til salg. NY PRIS: 16.000,- Faste leverandørkontakter - også med mulig aftale om drop-shipping.

Dette får du med i prisen:
Godt domænenavn, køreklar webshop som er online, Facebook-side, Varelager, emballagelager, flot logo, webhotel betalt frem til juni. Eventuel hjælp til opstart af firma ydes gerne af sælger.
Pris for det hele: 12.800,- kr. ekskl. moms. Yderligere oplysninger sendes ved seriøse henvendelser.

Varelager på 5.500 kr. inkluderet i prisen Sælger tilbyder at få varelager med som en del af udbudsprisen.

Konkurrence

Der er - som på alle andre markeder - stor konkurrence inden for handel med bl.a. brugskunst. Der er dog også rigtig stor interesse blandt forbrugerne både til de helt nye varer, men så sandelig også til genbrugsvarene.

Ideel køber

Specielt markedsføringen har været stort set ikke eksisterende. Her vil der derfor være meget at hente, for en person med de rette ideer og viden omkring søgeoptimering m.m.
Ydermere skal det være en handlekraftig og salgsminded personlighed, som kan se mulighederne og selv vil sætte sit præg på shoppen og varesortimentet.

Opstartshjælp

Sælger yder naturligvis al den hjælp, som ønskes, for at køber kommer godt i gang. Herunder også hjælp til eventuel firmastiftelse.

Brug for rådgivning omkring køb eller salg af virksomhed?
Få hjælp af en virksomhedsmægler

Ekstra information

Visninger:
1980

Sælger kontaktet:
37

Følger annoncen:
3

Annonce id-nummer:
21978

Årsag til salg:
Ikke oplyst

Annonce oprettet den:
06-02-2015
Udbudspris 30.000 DKK