Virksomheden er solgt
Sidste udbudspris var 150.000 DKK

Søg lignende virksomheder

Opret en søgeagent og få en e-mail, når en relevant virksomhed kommer til salg

Super lækker Webshop med lækkert tøj i store størrelser

Ansatte
Ikke oplyst
Flytbarhed
Kan flyttes
Region
Sjælland
Gem annonce
SOLGT!

Har du lyst til at tjene ekstra penge har vi bygget en lækker og dejlig Web shop op. Programmet er lavet i Dandomain og er nem og let at håndtere. Shoppen handler med lækker modetøj til den kræsene og modebevidste pige som bruger str. 42 -56.
Vi giver gerne en hjælpene hånd til du kan det hele selv.

Varelager på 200.000 kr. inkluderet i prisen Sælger tilbyder at få varelager med som en del af udbudsprisen.
Inventar på 50.000 kr. inkluderet i prisen Sælger tilbyder at få inventar med som en del af udbudsprisen

Konkurrence

Jo mere vi taler om sundhed og slankekure, jo flere mennesker er der med overvægt det er blevet konstateret op til flere gange. Derfor er der brug for tøj i store størrelser, vores erfaring er at piger med store størrelser kan godt lide at bestille tøj hjemme fra for derefter at prøve tøj i fred og ro uden at skulle stå i et snævert prøverum. hvor piger i de små størrelser elsker at prøve i forretninger, derfor er det godt at have begge dele.

Ideel køber

Hvis du i forvejen har en butik og har svært med at komme af med det sidste tøj, så har du mulighed for at få en ekstra måde at komme af med det på i denne webshop.

Opstartshjælp

Hvis du er grøn og helt uerfaren i webshop men syntes det lyder som en god ide' så vil vi rigtig gerne hjælpe dig med denne shop til du kan det hele selv.

Brug for rådgivning omkring køb eller salg af virksomhed?
Få hjælp af en virksomhedsmægler

Ekstra information

Visninger:
2385

Sælger kontaktet:
12

Følger annoncen:
1

Annonce id-nummer:
12649

Årsag til salg:
Ikke oplyst

Annonce oprettet den:
08-11-2011
Udbudspris 150.000 DKK