Denne virksomhed er ikke længere til salg. Søg på lignende virksomheder

Opret en søgeagent og få en e-mail, når en relevant virksomhed kommer til salg

Ansatte
Under 5
Flytbarhed
Ikke flytbar
Region
Nordjylland
Gem annonce

Dette er absolut et af Aalborgs mest innovative, nyskabende og oplevelsrige steder at drive frisør. Der har ligget frisør på adressen i 11 år nu, og de sidste små 8 har det været os.

Butikken er 180 kvm og ligger i det attraktive "latinerkvater" i Aalborg centrum. Frisøren ligger i Møllegade som er en forlængelse af hoved-gågaden. På Mølleplads ligger der café- og restaurantmiljø med udesevering m.v.

Lokalerne er til salg med alt inventar, dvs. betjeningspladser, massage-vaskepladser, spejle, hylder, lamper, ventesofa m.v. (varelager optælles hvis der er interesse for det).

Fysisk:

180 kvm butik med lounge, to toiletter, lager, køkken og mulighed for at dele den op så man fx har negleklinik eller lign. (det er der idag). Det er også muligt at udleje lokalet (negleklinikken) ud og få noget husleje der.

Brug for rådgivning omkring køb eller salg af virksomhed?
Få hjælp af en virksomhedsmægler

Ekstra information

Visninger:
2841

Sælger kontaktet:
3

Følger annoncen:
1

Annonce id-nummer:
6168

Årsag til salg:
Ikke oplyst

Annonce oprettet den:
05-01-2009
Udbudspris 295.000 DKK