Denne annonce er inaktiv.
Søg på lignende virksomheder

Få besked hvis annoncen bliver aktiv

Opret en søgeagent og få en e-mail, når en relevant virksomhed kommer til salg

Mobil franshising tøjfirma

Ansatte
Under 5
Flytbarhed
Kan flyttes
Gem annonce
landsdækkende kæde, god stabil drift og kundebase

En meget velfungerende forretning.
Stor, opdateret kundedatabase med mange faste kunder i alle distrikter, fordelt på 3 distrikter og 2 biler samt stationær butik på Vestfyn.
Vi laver modeshows og andre aktiviteter for klubber og foreninger samt dagcentre og sælger tøj til det modne publikum. Vi er 8 på landsbasis som en kæde med fælles indkøb og dermed gode betingelser ved leverandørerne.

Forår 2011 er allerede booket ind i kalenderen, hvor der er garanteret en omsætning på 1,2 mill.
I prisen er der 2 biler (hvoraf den ene er ny og leaset), rettighederne til 3 distrikter, varelager, inventar til butik samt biler. Hvis ønsket, vil sælger gerne stå til rådighed med råd og svar det 1½ år.

Konkurrence

Har konkurrence, men ingen med samme udvalg, sortiment, kvalitet, samt forretningen har et rigtig godt rygte.

Ideel køber

Den ideelle køber er moden af sind, har salgserfaring og er åben udadtil.
Denne forretning kræver 2 mennesker min., så een ansat eller et ægtepar kunne være helt ideelt.

Opstartshjælp

Vil gerne stå til rådighed i 1½ år med svar og råd; ellers har vi et meget velfungerende hovedkontor samt dygtige kollegaer der altid står med hjælp.

Brug for rådgivning omkring køb eller salg af virksomhed?
Få hjælp af en virksomhedsmægler

Ekstra information

Visninger:
2183

Sælger kontaktet:
0

Følger annoncen:
1

Annonce id-nummer:
10639

Årsag til salg:
Ikke oplyst

Annonce oprettet den:
21-12-2010
Udbudspris 800.000 DKK