Denne virksomhed er ikke længere til salg. Søg på lignende virksomheder

Opret en søgeagent og få en e-mail, når en relevant virksomhed kommer til salg

Franchise kjolebutik

Ansatte
Under 5
Flytbarhed
Kan flyttes
Region
Midtjylland
Gem annonce

Unik mulighed. Franchise af butik med eget design, produktion og salg af fest- og gallakjoler, brudekjoler og konfirmation. Butikken sælger også meget tilbehør indkøbt hos eksterne leverandører. Butikken er første led i en lang række butikker og den første i Danmark. En forhandler på Sjælland, og desuden i gang i Sverige og Norge. Vær med fra start. Nøglefærdig butik som er smagsfuldt og elegant indrettet, 200 m2.

Konkurrence

Der er ganske få konkurrenter på markedet, og produkterne er ikke ramt af finanskrise og lign. situationer/nedgang. Der er lukket 5 konkurrenter i Jylland hen over sommeren, da de har svært ved at følge med på kvalitet og priser, hvor denne butik rammer helt plet.

Ideel køber

Den iedeele franchisetager en en modebevidst forretningsmad/kvinde med design talent og øje, der kan se mulighederne i at være tæt på design og produktion, og som har talentet til at køre en flot butik med luksusvarer til en fornuftig pris op til at blive førende på markedet. Allerede nu har butikken godt fat i kunderne, og er og bliver markedsført de rigtige steder.

Opstartshjælp

Vi tilbyder oplæring, støtte og hjælp i salg, og vi kører stadig branding af selve labelet fra hovedkontoret.

Brug for rådgivning omkring køb eller salg af virksomhed?
Få hjælp af en virksomhedsmægler

Ekstra information

Visninger:
1835

Sælger kontaktet:
0

Følger annoncen:
0

Annonce id-nummer:
10212

Årsag til salg:
Ikke oplyst

Annonce oprettet den:
02-11-2010
Udbudspris 1.000.000 DKK